Search icon Close icon

Koostisosad

Kaneelirullid

Need pehmed, suussulavad ja rohke võiga kaneelirullid on sõltuvust tekitavad. Sellest on päris kindlasti saanud meie pere lemmik kaneelirulli retsept.

Koostisosad

Valmistamine

  1. Valmista taigen: Sega vesi, pärm ja suhkur. Lase 2-3 min seista kuni näed, et peale tekivad väikesed mullid – see näitab, et pärm on aktiivne ja võid jätkata.
  2. Klopi sisse muna ja munakollane ning nirista juurde sulatatud või.
  3. Viimasena sega juurde jahu ja sool. Sõtku kuni tainas on pehme ja elastne. Miksriga kulub selleks umbes 5-10 minutit, käsitsi 10-20 minutit. Kui tainas on väga kleepuv ning jääb ikka veel igale poole kinni, siis lisa veel 1-2 spl jahu.
  4. Tõsta taignapall õlitatud kaussi, kata toidukilega jalase ~1,5h soojas kerkida. Soovitan panna kauss 30 kraadisesse praeahju ja seejärel ahi välja lülitada.
  5. Valmista täidis: Sega või, suhkur ja kaneel.
  6. Valmista rullid: Kui tainas on kerkinud kahekordseks, rulli tainas lahti umbes 40×20 cm ristkülikuks.
  7. Määri täidis taignale ja rulli kokku alustades lühemast küljest. Lõika rullist 8 tükki.
  8. Tõsta rullid küpsetuspaberiga kaetud vormi. Lase veel ~30 min kerkida.
  9. Kuumuta ahi 180 kraadini (ülevalt ja alt kuumutus).
  10. Küpseta 20 min.
Kaneelirullid
Kaneelirullid

menu_book Nipid

Retsepti saladus peitub jahus - nimelt kasutan siin retseptis kõige valgusisaldusega nisujahu (näiteks Tartu Milli 550-tüüpi nisujahu, mille valgusisaldus on 13,41 g 100 g toote kohta). Olen katsetanud ka madalama valgusisaldusega jahusid, aga kõrge valgusisaldusega jahu muudab taigna eriti pehmeks ja elastseks, mistõttu jäävad ka kaneelirullid hästi pehmed ja mahlased.