Search icon Close icon

Koostisosad

Napoleoni kook

group Kuuele
schedule 2 tundi

Napoleoni kooki on tegelikult ütlemata lihtne valmistada – kui kreemi tegemine käppa saada ei kulu koogi valmistamiseks rohkem kui tund. Nii lehttaigna kui ka keedukreemi retseptid on minu vaieldamatud lemmikud. Keedukreem on pärit Peeter Kardi kokaraamatust ja pärast kümneid katsetusi julgen väita, et see on maailma parim keedukreem! Lehttaigna retsepti leidsin ma “Nadja koogid” raamatust ning pärast selle retsepti avastamist ma enam tagasi jahu ja või rullimise juurde päris kindlasti ei lähe.

Koostisosad

Valmistamine

 1. Esmalt valmista lehttaigen: Sulata või ja sega kõik koostisained omavahel läbi. Kata tainapall kilega ja lase külmkapis 30-40 min seista.
 2. Samal ajal valmista keedukreem: Kuumuta piim koos vanillikaunaga keemiseni. Vahusta munakollased ja suhkur.
 3. Sega omavahel jahu ja kartulitärklis ning lisa munasegu hulka.
 4. Nüüd tuleb kõige olulisem osa: Võta piim tulelt, eemalda vanillikaun ja nirista vaikselt munasegu hulka, samal ajal segu hoolikalt vispeldades. Esialgu lisa vaid 1-2 kulbitäit piima, et segu vedelamaks muutuks ning veendumaks, et muna tükki ei läheks. Kui segu on juba vedel, lisa ülejäänud piim.
 5. Vala muna- ja piimasegu tagasi potti ja aseta tulele. Kuumus ei tohi kindlasti olla maksimumi peal! Kuumuta segu tasasel tulel konstantselt vispliga segades. Kui kreem pakseneb, võta tulelt ja vala segu ümber teise kaussi. Kata kreem (mitte kauss) toidukilega (siis ei teki kreemile nahka peale) ning aseta külma jahtuma.
 6. Nüüd on paras aeg taigen külmkapist välja võtta. Jaga taigen neljaks ja rulli küpsetuspaberi peal lahti.

Lehttaigna küpsetamine

 1. Kuumuta ahi 180 kraadini. Võimaluse korral kasuta pöördõhku.
 2. Siinkohal võid olla loominguline – kui soovid teha tordi, siis rulli tainast suured nelinurgad või ringid. Mina tegin mini-koogid ja lõikasin vormidega välja väikesed ringid ja südamed.
 3. Aseta taignalehed küpsetuspaberiga ahjupannile. Tee kahvli abil taignasse väiksed augud, et taigen ei kerkiks ja puista üle suhkruga.
 4. Küpseta ca 10-15 min kuni tainalehed on kuldpruunid.

Paneme koogi kokku

 1. Aseta kihti lehed ja kreem. Mina lisasin 4-5 kihti lehti ja iga lehe peale keedukreemi. Lisa lõpuks kõige peale keedukreem.
 2. Murenda natuke lehttainast, et saaksid mõnusa puru ja pudista puru kõige peale.
 3. Võid kaunistada marjade ja roosiõielehtedega.