Search icon Close icon

Koostisosad

Šokolaadi-pavlova

group Kaheksala

Kui miski saaks olla veel parem kui pavlova, siis on selleks kahtlemata šokolaadi-pavlova – õhukese krõbeda kihiga kaetud besee, seest pehme ja veidi šokolaadine, siidine vahukoorekreem ja värsked marjad! See on tõeliselt vägev üllataja – eriti sünnipäevahommikutel!

Koostisosad

Valmistamine

  1. Kuumuta ahi 130 kraadini (ülevalt ja alt kuumutus, ilma pöördõhuta).
  2. Vahusta munavalged koos sidrunimahlaga. (Võid kausi määrida enne sidrunimahalga kokku – hape aitab munavalgetel paremini vahtu minna.) Lisa samal ajal vähehaaval suhkur. Mina hakkan suhkrut lisama ca 1 spl kaupa ja suurendan siis vähehaaval kogust…
  3. Kui besee on valmis – piisavalt tugev, et tekivad tervad tipud (ja võid kaussi julgelt tagurpidi enda pea kohal hoida) – sõelu sisse kakao ja lisa peeneks hakitud tume šokolaad. Sega munavalge vahtu ettevaalikult, et kako ja šokolaad seguneksid. PS: Ära klopi segu. Besee on õrn mistõttu sega täpselt nii palju, et vaht, kakao ja šokolaad oleksid enam-vähem segunenud.
  4. Tõsta beseesegu spaatli abiga küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ning hajuta laiali nii, et saaksid ca 24 cm läbimõõduga ringi.
  5. Aseta küpsetusplaat ahju (keskmisele siinile) ja küpseta 1 h 20 min.
  6. Kui besee on valmis, lülita ahi välja, jäta ahju uks lahti ja lase beseel rahulikult jahtuda.
  7. Samal ajal valmista kreem: Vahusta vahukoor kuni tekivad pehmed tipud. Seejärel lisa kreeka jogurt ja suhkur ning vahusta veidi veel.
  8. Kui besee on täiesti jahtunud, kata besee vahukoorekreemiga ning kaunista vaarikatega.
Pavlova
Pavlova