Search icon Close icon

Koostisosad

Õunakringel

Koostisosad

Neljale või kümnele…?

Iga kord kui tainas kerkima hakkab, tundub meile, et kringlit saab päris kindlasti liiga palju. Ja siis kui kringel ahjus plaadil suureks paisub, ahhetame me ahju ukse ees ja kordame me neid samu sõnu. Kui aga kringel ahjust välja tuleb ja lisaks meile kahele veel paar sõpra külla kutsume, on õhtu lõpuks järel vaid paar tükki…

Valmistamine

  1. Lahusta pärm soojas piimas. Sega omavahel kuivained (jahu, sool, suhkrud, kardemon ja kaneel) ning sõelu vähehaaval piima segusse. Sõtku tainasse pehme või (mina kasutan peaaegu sulavõid). Jätka sõtkumist kuni tainas muutub elastseks ja tuleb käte küljest lahti. Mina lasen köögikombainil seda teha ca 10-15min.
  2. Kata kauss rätikuga ja lase soojas ca 1 h kerkida. Soovitan panna kauss 30 kraadisesse praeahju ja ca 15 min pärast ahi välja lülitada.
  3. Kuniks tainas kerkib, valmista täidis: Koori õunad ja lõika väikesteks tükkideks. Lisa kõik koostisosad potti ja hauta ca 5 min. Võta tulelt ja lase jahtuda.
  4. Purukatte jaoks: Sega omavahel kõik kuivained sh pähklid. Lisa külma või tükid ja näpi ühtlaselt tükiliseks.
  5. Nüüd tuleb kõige põnevam osa. Sõtku tainas alla ja rulli lahti ristkülikuks. Minul ei ole veel kunagi selleks jahu vaja läinud, sest tainas on alati elastne ja siidine. Lõika tainas kolmeks ristkülikuks. Jaga täidis kolme tainalehe vahel ja kata kahe kolmandikuga purukogusest. Keera kõik kolm lehte tihedalt rulli. Põimi ribad kokku ja vormi kringliks. Tee terava noaga kringile sälgud sisse, et osa täidisest upitaks mõnusalt välja. Pintselda munaga üle ja raputa peale ülejäänud puru. Küpseta 200 kraadises ahjus keskmisel siinil 30 min.

menu_book Nipid

Kuna meie peres on erilised maiasmokad, siis on pildil olev kringel valatud üle šokolaadikreemiga. Selleks sulata potis: 100 g šokolaadi, 1 spl Nutella-kreemi ja 0,5 dl piima. Kringli võid vormida mistahes kujuga - patsiks, palmikuks või jätta lihtsalt piklikuks stritsliks ja teha peale väikesed sälgud.