Search icon Close icon

Koostisosad

Tuuletaskud

group 9 Tükki
schedule 60 min

Minu jaoks pisut nostaligilised tuule- (või kohupiimataskud – kuidas keegi on harjunud nimetama) on nii head ja tegelikult väga lihtne teha. Nii uskumatu kui see ka ei ole, tegin mina tuuletaskuid päris esimest korda. Baasretseptiks võtsin enda Choux keedutaigna retsepti, mis on korduvast katsetamisest detailideni paika timmitud. Täidises kasutasin rammusat ja pisut teralist kohupiima, aga soovi korral võib selle asendada ka kreemise kohupiimapastaga.

Koostisosad

Valmistamine

  1. Kuumuta ahi 200 kraadini (ülevalt ja alt küpsetus režiim).
  2. Keedutaigna valmistamiseks: Lisa pott vee ja võiga tulele. Oota kuni segu hakkab korralikult keema. Võta pott tulelt ning vala jahu korraga sisse ning sega (soovitan segamiseks kasutada puidust labidat).
  3. Aseta pott tagasi tulele, keera kuumus alla ning sega veel labidaga kuni tainas poti külgedelt lahti lööb ning moodustab ühtlase palli.
  4. Võta pott uuesti tulelt, lase pool minutit jahtuda ning sega sisse üks terve muna. Sega hoolikalt, et muna ei läheks tükki. Esimeses faasis tekivad suuremad taigna klombid. Sega veel kuni moodustub ühtlane, läikiv ja sitke tainas.
  5. Tõsta tainas pritsikotti ning pritsi küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile väikesed (umbes 3,5cm läbimõõduga) pallid. Jäta pallide vahele ruumi, sest need kerkivad vähemalt kahe kuni kolme kordseks!
  6. Küpseta ahjus keskmisel siinil 25 min. Võta küpsetised ahjust ja lase jahtuda.
  7. Valmista täidis: Vahusta vahukoor. Sega kohupiim tuhksuhkru ja vanillipastaga. Seejärel sega vahukoor kohupiimaseguga. Vala täidis pritsikotti.
  8. Tee küpsetiste põhja noaga pisike auk ning täida vahukoore-kohupiimakreemiga. Raputa peale veel tuhksuhkrut ja serveeri.