Search icon Close icon

Koostisosad

Kodune pastatainas

group Kahele

Ma jumaldan värsket pastat, mistõttu ei ole kodus pastataigna tegemine väga harv nähtus. Retsept on tegelikult imelihtne. Kõik, mida vajad on natuke aega ja armastust, et taigen mõnusalt läbi sõtkuda.

Koostisosad

Valmistamine

Tainas: Kuhja jahu kaussi. Tee keskele süvend ja lisa munad. (Oluline on, et munad oleksid toatemperatuuril, mitte külmad.) Klopi munad kahvli abil jahuga segamini. Kui kahvliga segamine muutub raskeks, siis on aeg käed appi võtta. Jätka edasi sõtkumist laual kuni taigen muutub elastselt siidiseks ja läikivaks. Käsitsi sõtkudes kulub selleks ca 10 min. Võid selleks kasutada ka köögikombaini kuigi pean tunnistama, et mulle meeldib vanamoodne kätega sõtkumine kõige rohkem. 🙂 Kui taigen on valmis, mässi pall kilesse ja jäta 30 min külmkappi seisma.

Pastatainas

Lahtirullimine: Kui taigen on piisavalt seisnud, võta pallike külmkapist, jaga neljaks ja võid alustada rullimist. Pastamasin on siinkohal kindlasti suurepärane kaaslane kuid pastat saab väga edukalt ka taignarulli abil õhukeseks rullida.

  1. Suru üks päts (ülejäänud kolm võivad seni kiles oodata, et nad ära ei kuivaks) käte vahel lamedaks.
  2. Seadista pastamasin kõige esimesele režiimile, et rullikute vahe oleks suurim.
  3. Lase tainas rullikute vahelt läbi. Vähenda rullikute vahet (mina vähendan korraga tavaliselt kahe võrra) ja lase tainas uuesti läbi. Kui tainas tahab kinni jääda, siis lisa veel jahu, murra tainas pooleks ja lase läbi uuesti esimesest või kolmandast režiimist.
Pastatainas

Kui lehed on piisavalt õhukesed, ca 2 mm paksused, siis on paras aeg lehtedest tagliatelled teha. Võid teha ka endale meelepärase pasta – linguine, fettuccine, tagliatelle, pappardelle vms.

  1. Seadista pastamasin vastavale režiimile või jätka käsitsi.
  2. Kui tagliatelle ribad (või mistahes pasta) on valmis, siis aseta need küpsetuspaberi lehele ja puista mõnusalt jahuga üle. Lase ca 30 min seista ja kuivada.
  3. Keeda soolvees 3-5 min või kuni pasta on parajalt al dente.